SESTAIS MŪSDIENU AMATNIECĪBAS FESTIVĀLS BRĪVDABAS MUZEJĀ

Jau šajā nedēļas nogalē 6. un 7. augustā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10.00 līdz 17.00 norisināsies sestais Mūsdienu amatniecības festivāls.

1maf

Festivāls, kurā līdzās pašmāju amatniekiem un pārtikas ražotājiem ar savām tradīcijām un amatu prasmēm mūs priecēs amatnieki no Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas.

Jau četrdesmit sešus gadus Brīvdabas muzejā notiek Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Tādējādi muzejs ir uzkrājis ievērojamu pieredzi par tautas lietišķās mākslas attīstību un latviešu tradicionālās amatniecības saknēm, turpināšanos, interpretācijām un pārvērtībām gadu desmitu gaitā. Lai izzinātu un iezīmētu šo pārvērtību amplitūdu un reaģētu uz mūsdienu Latvijas amatnieku radošo izpausmju pieaugošo daudzveidību, Brīvdabas muzejs turpina iesākto tradīciju un katru gadu augusta sākumā rīko Mūsdienu amatniecības festivālu.

Festivālā aicināti piedalīties amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Atšķirībā no jūnija Gadatirgus, augusta festivālā piedalīsies amatnieki no Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas, kas ceļu uz Mūsdienu amatniecības festivālu ir atraduši pateicoties divu muzeju – Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un Ukrainas Nacionālā tautas arhitektūras muzeja, sadarbībai.

Līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties gardus un veselīgus pārtikas produktus. Launaga pļavā varēs baudīt gardu mielastu, ko piedāvās dažādu Latvijā dzīvojošu tautu pavāri, turpat arī – radošās darbnīcas sadarbībā ar biedrību homo ecos: un Pirts skolu.

Paralēli festivālam Brīvdabas muzeja sētās un laukumos spēlēs teātri no visas Latvijas. II Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki rādīs 28 dažādas brīvdabas izrādes Kurzemes un Vidzemes sētās, Latgales ciemā un uz Rietumu skatuves.

Visiem rīdziniekiem iesakām doties uz festivālu izmantojot sabiedrisko transportu, pašiem aktīvākajiem, atgādinām, ka līdz muzejam ved veloceliņš. Pie Rietumu vārtiem mēs nodrošināsim bezmaksas drošās un apsargātās velosipēdu novietnes, kuras darbosies abas pasākuma dienas no plkst. 9.00 līdz 17.30.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvdabas ielā 21. Ieeja muzejā gan caur Galvenajiem vārtiem, gan Rietumu vārtiem. Vasaras sezonā muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Bezmaksas ieeja pirmsskolas vecuma bērniem, ieeja skolēniem 1,40 EUR, pilna laika klātienes studentiem 2,00 EUR, pensionāriem 2,50 EUR, pieaugušajiem 4,00 EUR, ģimenes biļete 8,50 EUR.

Apmeklētāju ērtībai biļetes ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.biļešuparadīze.lv biļešu tirdzniecības vietās un arī interneta vietnē.  Muzeja kasē biļetes uz pasākumu var iegādāties tikai pasākuma dienā.

www.brivdabasmuzejs.lv

Esf
Šī mājas lapa www.madeinkurzeme.lv ir veidota ar Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par mājas lapas www.madeinkurzeme.lv saturu atbild biedrība „Kurzemes tūrisma asociācija”.